Blog

Odkryj świat męskich zapachów - perfumy dla każdego

Odkryj świat męskich zapachów - perfumy dla każdego

Świat męskich zapachów, a charakter mężczyzny. 

Świat perfum dla mężczyzn proponuje obecnie równie szeroki wybór zapachów, jak świat perfum dla kobiet. Szeroka gama aromatycznych nut umożliwia idealny dobór bukietu zapachowego, który w unikatowy sposób podkreśli osobowość mężczyzny. Ponadto należy pamiętać, że perfumy męskie potrafią doskonale wpływać na poprawę samopoczucia i pewność siebie. W związku z tym perfumy męskie warto wybierać głównie pod kątem charakteru. 

Dla panów o dominującym, silnym charakterze polecane są perfumy o mocnej i cięższej woni. Z kolei dla mężczyzn lubiących się wyróżniać ekscentrycznością najlepszym wyborem będą oryginalne perfumy o unikatowym składzie. 

Najpopularniejsze męskie zapachy. 

Do najczęściej wybieranych wersji zapachowych dla mężczyzn należą między innymi:

  • perfumy szyprowe, których bazą jest wariant zapachowy stanowiący mieszankę mchu dębowego i żywicy z dodatkiem woni piżmowej.
  • I perfumy orientalne o wyraźnie wyczuwalnej nucie piżma z dodatkiem aromatu korzennego, wanilii i kadzidła. 

Dużym uznaniem cieszą się również oryginalne perfumy drzewne stanowiące mieszankę aromatów drzewa sandałowego, dębu i cedru. 

Testowanie perfum. 

Dokonując wyboru perfum, należy pamiętać, że ich aromat zmienia się w zależności od fazy zapachu. Na początku woń perfum jest intensywna i ulatnia się po upływie 10 do 30 minut. Po czym w perfumach można wyczuć połączenie poszczególnych aromatów. Ostatnia faza pozostawia najtrwalszy zapach spośród mieszanki woni wyczuwalny nawet do kilkudziesięciu godzin. W związku z tym, zapachem determinującym wybór powinien być bezsprzecznie utrzymujący się najdłużej zapach kompozycji.

Na wybór perfum warto zarezerwować większą ilość czasu, by testować dziennie maksymalnie trzy kompozycje zapachowe. Ponieważ nadmiar aromatów zafundowany nozdrzom jednego dnia może jedynie wprowadzić totalny zamęt. 

Krótki, ale oczywisty wniosek. 

Krótko reasumując, bez względu na fakt czy kwestią wyboru są perfumy męskie, czy woda toaletowa na dokonanie wyboru warto zarezerwować kilka dni, które pozwolą na prawidłowe rozpoznanie zapachów. Ponadto wybierając męskie perfumy, warto kierować się przede wszystkim typem osobowości mężczyzny, jego mentalnością, temperamentem i stylem ubierania.

Napisz czego szukasz, a następnie naciśnij enter