Blog

Smart casual dress code dla kobiet i mężczyzn

Smart casual dress code dla kobiet i mężczyzn

 

Smart casual dress code dla kobiet i mężczyzn zdecydowanie zawładnął szafami wielu osób w rożnym wieku. Staranne ubrania, które charakteryzują się komfortem i luzem tworzą styl, który znajduje się pomiędzy dress codem obowiązującym w firmach i biurach oraz stylem ulicznym, który zdecydowanie bardziej stawia na wygodę i indywidualny charakter. Co więc warto wiedzieć o modzie, która powoli opanowuje cały świat? Jakie rzeczy idealnie wpisują się w ten nurt? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które idealnie odzwierciedlają smart casual dress code dla kobiet i mężczyzn.

Casual dress code – biznesowo i luźno zarazem

Casual dress code to styl pomiędzy biznesowymi strojami, w których panują dość konkretne zasady, a ubraniami wygodnymi i luźnymi. Osoby, które wpisują się w ten styl, doskonale w nim się czują, gdyż jednocześnie można ubrać się elegancko i komfortowo. Casual dress code powszechnie nadaje się zarówno do pracy, na spotkania biznesowe, jak i na rodzinny wypad na piknik z rodziną. Panie i panowie nie muszą się przebierać po wykonaniu swoich obowiązków w pracy, by spotkać się wieczorem ze znajomymi. Teraz, również mogą czuć się dobrze, dzięki odpowiednio dobranym ubraniom oraz trafionym dodatkom (jak np. zegarek do garnituru).

Strój smart casual męski

Jak powinien ubrać się mężczyzna, by doskonale wpisywał się w ten nurt? Marynarka, jeansowe ciemne spodnie, elegancka koszula męska oraz modne trampki idealnie odzwierciedlają look, który można ubrać na każdą okazję i okoliczność. Panowie spokojnie mogą zrezygnować z dobrze skrojonych garniturów na modne i dopasowane marynarki oraz świetnej jakości spodnie. Wielu producentów odzieży męskiej posiada w sprzedaży kolekcje, które idealnie oddają powyższy klimat. Świetne i porządne koszule, wygodne buty, eleganckie kurtki męskie oraz dodatki sprawiają, że można wyglądać stylowo i świeżo w każdym wieku. W takiej stylizacji panowie bez względu na wiek będą prezentować się dużo młodziej.

Joop! Marynarka 30003099 Granatowy Slim Fit

Joop! Marynarka 30003099 Granatowy Slim Fit

789.00 zł
Joop! Marynarka 17 BJ-47Hoverest-J11 30021702 Granatowy Slim Fit

Joop! Marynarka 17 BJ-47Hoverest-J11 30021702 Granatowy Slim Fit

839.00 zł
Joop! Marynarka 17 Jb-47Hoverest 30020111 Granatowy Slim Fit

Joop! Marynarka 17 Jb-47Hoverest 30020111 Granatowy Slim Fit

759.00 zł
Joop! Marynarka 30017814 Granatowy Modern Fit

Joop! Marynarka 30017814 Granatowy Modern Fit

799.00 zł
Joop! Marynarka 17 Jb-11Four 30019166 Granatowy Modern Fit

Joop! Marynarka 17 Jb-11Four 30019166 Granatowy Modern Fit

969.00 zł
Joop! Marynarka 30017812 Granatowy Modern Fit

Joop! Marynarka 30017812 Granatowy Modern Fit

919.00 zł

Styl smart casual

Panowie oraz panie, którzy preferują taką sportową elegancję bez problemu łączą wiele rzeczy w bardzo oryginalny sposób. Co ciekawe, wiele takich stylizacji opiera się na popularnych "basicach" czyli ubraniach "must have", które każdy powinien mieć w swojej szafie. Takie ubrania tworzą bowiem proste, aczkolwiek efektowne stylizacje z bardzo dobrych jakościowo rzeczy. Jakość bowiem w smart casual odgrywa ogromną rolę, gdyż ubrania, które składają się na ten styl nie powinny wyglądać niechlujnie. Sportowa elegancja powinna być bowiem zawsze przemyślana.


Taki styl obecnie preferuje wielu Polaków. Pracownicy biur, osoby z korporacji oraz ci, co prowadzą własną dzielność w terenie - zdecydowanie utożsamiają się z tym stylem, który jest bardzo wygodny i ponadczasowy. Nie trzeba bowiem się obawiać, że rzeczy te wyjdą z mody, lub też, że ten styl nie będzie pasował do danych okoliczności. Dodatkowo, takie rzeczy można znaleźć w wielu sieciówkach, w sklepach projektantów oraz w małych butikach.

Napisz czego szukasz, a następnie naciśnij enter